Porady podatkowe on-line!

Z życia Kancelarii | Autor: Daria Kaptur-Rabinek
01 lip 2012

Wychodząc naprzeciw zgłaszanym oczekiwaniom, Kancelaria Doradztwa Podatkowego – Mariusz Gotowicz, od dziś (tj. 01.07.2012 r.) poszerza swój wachlarz usług o porady on-line.

Z uwagi na fakt, iż coraz większym zainteresowaniem, cieszy się możliwość załatwiania najróżniejszych spraw za pośrednictwem Internetu, postanowiliśmy również sprostać tym wymogom i wdrożyć w życie projekt: podatki-online.eu

Jakie sprawy można załatwić za pośrednictwem porad podatkowych on-line?

Nowy rodzaj usługi jest skierowany dla wszystkich osób, które w łatwy i szybki sposób chcą rozwiązać swoje problemy z zakresu szeroko rozumianego prawa podatkowego, ale też spraw księgowych, czy kadrowo-płacowych. Nowa usługa skierowana jest również do osób i firm mających trudności z przygotowaniem, np.: wniosków związanych z rejestracją działalności gospodarczej, sporządzaniem dokumentacji podatkowej dla transakcji z podmiotami powiązanymi, zeznań rocznych, wniosków o zwrot VAT za materiały budowlane, jak też załatwienia szeregu innych spraw związanych z koniecznością kontaktu z państwowymi organami podatkowymi  jak i z urzędami samorządowymi. Szczegółowy zakres usług on-line znajduję się tutaj.

Jak można zadać pytanie na podatki-online.eu?

Korzystanie z porad on-line jest bardzo proste i zajmuje niewiele czasu. Wystarczy tylko wypełnić formularz znajdujący się w zakładce: Zgłoszenie online. Należy w nim podać podstawowe dane, takie jak: imię, nazwisko, e-mail, temat sprawy oraz treść nurtującego pytania. Istnieje również możliwość przesłania załączników. Tak przygotowane zgłoszenie zatwierdzamy i wysyłamy poprzez kliknięcie Wyślij pytanie.

Zachęcamy do korzystania z naszej nowej usługi porady on-line!

 

Do zespołu Kancelarii Doradztwa Podatkowego - Mariusz Gotowicz dołączyła we wrześniu 2011 roku. Pod okiem doświadczonych koleżanek pilnie uczy się prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Odpowiada również za to, co się dzieje na Blogowniku Podatkowym. Lubi, gdy rzeczy niemożliwe stają się możliwe do zrobienia i taki stawia sobie cel w życiu.
Daria Kaptur-Rabinek

komentarzy 8

 1. Mariusz pisze:

  Witam! Pracowałem w Norwegii oddelegowany z polskiej firmy(firma nie ma tam placówki)
  Pracowałem tam 59 dnii.Bezpośrednim płatnikiem była polska firma.Odprowadziła w polsce podatek ale informacje o dochodach dostałem z Norweskiego urzędu.Czy muszę złożyć korekte do zeznania z pit/ZG ?
  Pozdrawiam;Mariusz D.

 2. Krzysztof pisze:

  jaką kwotę bez podatku można przekazywać stale w ratach co miesiąc własnemu dorosłemu , pracującemu , żonatemu dziecku np. w ramach funduszu na dopłatę do lepszego standardu na wypoczynek wakacyjny.

  • Witam,

   Podatek od darowizny płaci obdarowany. W Pana przypadku byłaby to darowizna w tzw. „zerowej” grupie podatkowej. W tej grupie wartość darowizny zwolniona z opodatkowania jest nieograniczona. Jest jednak jedno ale.. trzeba spełnić pewne wymogi aby móc skorzystać ze zwolnienia, nie w każdym przypadku jest taka możliwość. Po szczegóły zapraszam na nasz portal http://www.podatki-online.eu

 3. Artur pisze:

  Dzień dobry. Zamierzam otworzyć działalność gospodarcza polegająca na usługach transportowych wykonywanych jako jednoosobowa firma na sprzęcie zleceniodawcy. Jestem emerytem, dodatkowa informacja jest taka, że planuje wykonywać usługę dla kilku podmiotów gospodarczych a u jednego z nich wykonywałem w tym roku i roku poprzednim tę usługę w formie umowy zlecenia gdy byłem jeszcze czynny zawodowo.  Nie planuję zatrudniać dodatkowych osób. Jaką formę opodatkowania mogę przyjąć: karta podatkowa czy ryczałt 5,5% czy 8,5%??? Proszę o udzielenie odpowiedzi. Artur

 4. Marek pisze:

  Nam bardzo pilne zapytanie
  Wystawiam fakturę z odwróconym watem
  Mój zleceniodawca zatrzymuje gwarancje 10% na 3 lata i tu wszystko ok ! Problem w tym ze gwarancje pobiera mi brutto !!!!!
  Będę się ubiegał o zwrot watu czy muszę na te gwarancje otrzymać fakturę ???? Czy to jest zgodne z prawem ze bierze odetnie wat na 3 lata a ja nie nam na to faktury
  Z góry dziękuje za podpowiedz
  Pozdrawiam Marek Szymanski