Skarbówka zapowiada kontrole

Podatki | Autor: Mariusz Gotowicz
26 Cze 2015

kontrolaOdliczysz VAT od paliwa? Przyjdą skontrolować.

Ministerstwo Finansów w osobie podsekretarz stanu Jacka Kapicy zażyczyło sobie, aby aż 70 proc. kontroli było skutecznych.

A co zrobić, jeśli nie ma tylu przestępców podatkowych? Skarbowce nie będzie to przeszkadzać, bowiem przecież można dobrać się do uczciwych!

Od dłuższego czasu nie rozumiem, na czym polega zapis art. 2 Konstytucji RP o tym, że Polska jest państwem prawa.

Wychodzi na to, że to nasze państwo ma prawo, a podatnik już tego prawa nie ma.
Nie ma prawa oczekiwać, że urząd da mu spokój, pozwoli spokojnie z pewnością rozwoju pracować i zarabiać pieniądze, które są potrzebne nie tylko do prowadzenia działalności ale i do życia są bowiem niezbędne.

Przypomina mi się stary dowcip o zającu, który ucieka z Polski na Zachód.

„Gna przed siebie z obłędem w oczach. Za granicą tubylczy zając zatrzymuje go i pyta:
– Polak, czemu tak pędzisz?
– Bo u nas – odpowiada zdyszany uciekinier – polują na zające, które mają pięć nóg.
– To czemu wiejesz, przecież masz cztery?
– Bo najpierw strzelają, a później liczą.”

Nic dodać, nic ująć …

Mariusz W. Gotowicz – doradca podatkowy – właściciel Kancelarii, specjalizuje się w reprezentowaniu podatników w toku postępowań kontrolnych, podatkowych i skarbowych oraz postępowań sądowych prowadzonych przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Specjalista z zakresu przepisów postępowania i procedur podatkowych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego. Doświadczony wykładowca i prelegent zapraszany przez wiele firm, instytucji i uczelni do prowadzenia konferencji i seminariów podatkowych. Propagator działalności pro bono na rzecz podatników, aktywnie wspierający organizacje pozarządowe. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe poparte wieloma sukcesami.
Mariusz Gotowicz

Jedna odpowiedź

  1. Sprzedam Koszty napisał(a):

    Przeczytałem Pański wpis, Panie Mariuszu i chyba trudno o lepszą puentę niż przytoczony przez Pana dowcip. Dożyliśmy smutnych czasów, w których konstytucyjny Minister Spraw Wewnętrznych mówi, że „Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”, politykę i biznes uprawia się w restauracjach, a dziurę budżetową zasypuje się mandatami i grzywnami.

    Dlatego uważam, że wszystkim polskim przedsiębiorcom należy się duży podziw. Obecnie prowadzenie w Polsce biznesu jest aktem odwagi – ba! – wręcz bohaterstwa. Uważam jednak, że należy podjąć wszelkie możliwe działania, aby płacić jak najmniejsze podatki.

    Lepiej zapłacić mniejszy podatek, a zaoszczędzone pieniądze zainwestować w rozwój firmy. Pieniądze oddane do Skarbu Państwo są stracone, władza ustawodawcza i wykonawcza zmarnują ich każdą ilość.