Ulga na zakup smartfona – prima aprilis

Podatki | Autor: Michał Wozikowski
01 Kwi 2016

IMG_0874Ministerstwo Finansów w najbliższym czasie zamierza wprowadzić nową ulgę podatkową. Ulga ta będzie skierowana do osób posiadających tradycyjny telefon komórkowy, chcących wymienić go na nowoczesnego smartfona. Nowe przepisy mają wejść w życie od 1 czerwca 2016 r.

Jak podaje Ministerstwo Finansów wprowadzenie nowej ulgi ma na celu zastąpienie „wygasającej” ulgi internetowej, a także zachęcenie podatników do korzystania    z mobilnego internetu na obszarze całego kraju.

Ulga ta będzie polegała na możliwości otrzymania od organów podatkowych zwrotu 50% kwoty brutto z tytułu zakupu smartfona. Wniosek o zwrot będzie trzeba złożyć w ciągu 30 dni od daty zakupu  na formularzu urzędowym SMART-1 wraz z fakturą VAT.

W najbliższym czasie zostanie opublikowana lista producentów smartfonów, których zakup będzie uprawniał do otrzymania zwrotu.

Do tematu będziemy wracać.

Menedżer w Kancelarii. Ekonomista, praktyk z zakresu cen transferowych, podmiotów powiązanych, prawa działalności gospodarczej – procedur zakładania działalności gospodarczej w Polsce, prawa spółek handlowych, w szczególności rodzajów i form działalności gospodarczych w Polsce. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu specjalność polityka gospodarcza i strategia przedsiębiorstw.
Michał Wozikowski
Michał Wozikowski